INDUSTRIĀLĀS KLIŠEJAS UN IEKĀRTAS

Industriālās marķēšanas veidi priekš

 • Palešu marķēšanas, palešu kluču marķēšanas
 • Kastes, palešu bortu marķēšanai,
 • Specifisku burtu vai ciparu iededzināšanai,
 • Kokmateriālus marķē pēc noteiktas apstrādes – termiskās apstrāde (kaltes) – saskaņā ar ISPM 15- iekarsējot atbilstības zīmi IPPC, HT, LV-000; pēc kokmateriālu gradēšanas.

Marķējuma iegūšanas veidi

Marķējumu iegūšana ar karsēšanas metodi- elektrība.

Lai iegūtu karstspiedes nospiedumu vēlamajā materiālā ir nepieciešama lai metāla klišeja būtu sakarsēta. Uzkarsēšanas temperatūra no 300-600* grādiem pēc Celsija. Klišejas var uzkarsēt divos veidos. Elektriska sildierīce ir viss populārākais veids.

Marķējumu iegūšana ar karsēšanas metodi- propāna gāze.

Klišejas uzkarsēšanas metode – propāna gāze, JĀŅEM VĒRĀ, ka karsējot klišejas vai zīmogus ar gāzi nepakļaujiet tiešai saskarei ar uguns liesmu.

Marķējumu iegūšana ar spiedoga metodi- krāsa.

Pielietojot industriālās gumijas spiedogu.

PALEŠU KĀJIŅU MARĶĒŠANAS IEKĀRTA

Kājiņu marķējuma iededzināšana notiek vienlaikus 1-2 kājiņām. Operators izkārto kājiņas noteiktās vietās un pēc noteiktas drošības pogu nospiešanas tiek veikta automātiska marķējuma iededzināšana. Marķējuma vietu var viegli nomainīt.

KOMPLEKTĒJOŠĀS DAĻAS

 • Pneimatika – SMC.
 • Elektronika – Schneider Electric.
 • Konstrukcija sastāv no metāla caurulēm un liektiem profiliem.

PARAMETRI

 • Gaisa spiediens līdz 8 BAR.
 • Strāvas spriegums – 380 V.
 • Patērējamā jauda – 3 kW.

RAŽOŠANAS APJOMS

 • 10 līdz 15 kājiņu marķēšana 1/minūtē

JA JUMS IR NEPIECIEŠAMAS CITAS KOKAPSTRĀDES IEKĀRTAS PALEŠU RAŽOŠANAI, TAD TĀS VARAT ATRASTS ŠEIT:

Standarta ISPM 15 prasības.  
Koksnes iepakojamais materiāls (KIeM) ir paliktņu materiāls, paliktņi, kastes, redeļkastes, spoles, balsti, mucas, starplikas u.c., kas tiek izmantoti dažādu kravu pārvadāšanai un ir izgatavoti no koka. Tā kā KIeM izmanto gandrīz visu produkcijas grupu pārvadāšanai visā pasaulē, ir ļoti svarīgi izmantot tādu KIeM, kas samazina risku no valsts valstī ievest bīstamus kaitīgos organismus. Lai samazinātu risku ar KIeM izplatīt kaitīgos organismus, ir izstrādātas vienotas prasības, kas noteiktas Starptautiskā fitosanitāro pasākumu standartā Nr.15 (IPPC) „Starptautiskajā tirdzniecībā izmantotā koksnes iepakojamā materilāa reglamentācija (ISPM standarts Nr.15). International Standards For Phytosanitary Measures No. 15 (ISPM 15). Standarta ISPM 15 prasības attiecas uz valstīm, kuras to ir ieviesušas. Eksportējot kravas, kuru sastāvā ir KIeM, uz šīm valstīm, jāievēro noteiktās KIeM apstrādes un marķējuma prasības. KIeM jābūt izgatavotam no nomizotas koksnes, veiktai atbilstošai termiskai apstrādei kaltē un ar atbilstošu marķējumu pēc termiskās apstrādes kaltē.

Vairāk informāciju Jūs varat iegūt apakšminētās sasaistēs.

www.vaad.gov.lv

2012. gada 28.februāra MK noteikumi Nr.145 “Noteikumi par fitosanitāriem pasākumiem un to piemērošanas kārtību koksnes iepakojamam materiālam”.

Par augu karantīnu Latvijā, koksnes iepakojamais materiāls un tam noteiktās prasības.

https://www.ippc.int/en/